Приватне акціонерне товариство “Вінницьке обласне сільськогосподарське виробниче підприємство по племінній справі в твариництві”

Код за ЄДРПОУ: 00691872
Телефон: (0432) 511315
e-mail: oblplem@gmail.com
Юридична адреса: 23208,Вінницька область, село Парпурівці , вул. Шевченка 35 А
 
Дата розміщення: 27.04.2017

Річний звіт за 2016 рік

Примітки до фінансової звітності, складеної відповідно до міжнародних стандартів фінансової звітності

ПРИМIТКИ ДО ФIНАНСОВОЇ ЗВIТНОСТI
ПУБЛIЧНОГО АКЦIОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА
«ВIННИЦЬКЕ ОБЛАСНЕ СIЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКЕ ВИРОБНИЧЕ ПIДПРИЄМСТВО ПО ПЛЕМIННIЙ СПРАВI В ТВАРИННИЦТВI»
ЄДРПОУ 00691872
За 2016 рiк


ЗАГАЛЬНА IНФОРМАЦIЯ ПРО ПIДПРИЄМСТВО
Повна назва: ПУБЛIЧНЕ АКЦIОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «ВIННИЦЬКЕ ОБЛАСНЕ СIЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКЕ ВИРОБНИЧЕ ПIДПРИЄМСТВО ПО ПЛЕМIННIЙ СПРАВI В ТВАРИННИЦТВI» (далi Товариство), код ЄДРПОУ 00691872,
Скорочена назва: ПАТ «ВIННИЦЬКЕ ОБЛПЛЕМПIДПРИЄМСТВО»
Дата державної реєстрацiї08.07.1999 р.
Реквiзити документа про державну реєстрацiю та орган що його видав (серiя, номер, повна назва органу, дата реєстрацiї): Виписка з ЄДР № запису Дата запису: 29.04.2005 року
Номер запису: 1 149 120 0000 000199

Основний вид дiяльностi: 01.41 Розведення великої рогатої худоби молочних порiд
Iншi види дiяльностi:
01.45 Розведення овець i кiз;
01.46 Розведення свиней;
01.62 Допомiжна дiяльнiсть у тваринництвi;
49.41 Вантажний автомобiльний транспорт.
Юридична адреса: 23208, Вiнницька обл., Вiнницький район, село Парпурiвцi, вул. Шевченка, будинок 35 А
Мiсцезнаходження:23208, Вiнницька обл., Вiнницький район, село Парпурiвцi, вул. Шевченка, будинок 35
Органiзацiйно-правова форма:ПУБЛIЧНЕ АКЦIОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО
Країна реєстрацiї: Україна
Характеристика основних напрямкiв дiяльностi Товариства:
Предметом дiяльностi Товариства є:
- Вирощування зерняткових i кiсточкових фруктiв;
Кiлькiсть працiвникiв станом на 31 грудня 2016 року складала 8 осiб.

Статутний капiтал Товариства складає 1 341 900 грн. (Один мiльйон триста сорок одна тисяча дев’ятсот гривень), який подiлений на 5 367 600 шт. (п’ять мiльйонiв триста шiстдесят сiм тисяч шiстсот штук) простих iменних акцiй, номiнальною вартiстю 0,25 грн. кожна.
Органами Товариства є загальнi збори акцiонерiв та Наглядова рада. Утворення Товариством iнших органiв управлiння забороняється вимогами чинного законодавства.
Перелiк акцiонерiв Товариства на кiнець звiтного перiоду визначається згiдно реєстру ПАТ "Нацiональний депозитарiй України".Перелiк акцiонерiв з часткою 10% i бiльше:
Назва акцiонера Вiдсоток у статутному капiталi, %
Фiзична особа 1, Україна 36.9601
Фiзична особа 2, Україна 10.7180
Фiзична особа 3, Україна 26.1510
ПРАТ "Iнвестицiйний фонд "Київська Русь-МДС» 11,7930


Концептуальна основа фiнансової звiтностi
Фiнансова звiтнiсть Товариства є фiнансовою звiтнiстю загального призначення, яка сформована з метою достовiрно подання фiнансового стану, фiнансових результатiв дiяльностi та грошових потокiв Товариства для задоволення iнформацiйних потреб широкого кола користувачiв при прийняттi ними економiчних рiшень.
Концептуальною основою фiнансової звiтностi Товариства є Мiжнароднi стандарти фiнансової звiтностi (МСФЗ), включаючи Мiжнароднi стандарти бухгалтерського облiку (МСБО) та Тлумачення (КТМФЗ, ПКТ), виданi Радою з Мiжнародних стандартiв бухгалтерського облiку (РМСБО), в редакцiї чиннiй на 01 сiчня 2016 року, що офiцiйно оприлюдненi на веб-сайтi Мiнiстерства фiнансiв України.
Згiдно ст.12 Закону України "Про бухгалтерський облiк i фiнансову звiтнiсть в Українi" Товариство складає звiтнiсть за МСФЗ.
Пiдготовлена Товариством фiнансова звiтнiсть чiтко та без будь-яких застережень вiдповiдає всiм вимогам чинних МСФЗ з врахуванням змiн, внесених РМСБО станом на 01 сiчня 2016 року, дотримання яких забезпечує достовiрне подання iнформацiї в фiнансовiй звiтностi, а саме, доречної, достовiрної, зiставної та зрозумiлої iнформацiї.
При формуваннi фiнансової звiтностi Товариство керувалося також вимогами нацiональних законодавчих та нормативних актiв щодо органiзацiї i ведення бухгалтерського облiку та складання фiнансової звiтностi в Українi, якi не протирiчать вимогам МСФЗ.
МСФЗ, якi прийнятi, але ще не набули чинностi
Наступнi стандарти не були впровадженi, тому що вони будуть застосовуватися вперше в наступних перiодах. Вони призведуть до послiдовних змiн в облiковiй полiтицi та iнших розкриттях до фiнансової звiтностi. Товариство не очiкує, що вплив таких змiн на фiнансову звiтнiсть буде суттєвим.
Радою з Мiжнародних стандартiв бухгалтерського облiку внесено змiни в такi стандарти як: МСФЗ 15 «Виручка за договорами з покупцями» - набуває чинностi 01.01.2018р.;
МСФЗ 9 «Фiнансовi iнструменти» - набуває чинностi 01.01.2018р.;
МСФЗ 16 «Оренда» - набуває чинностi 01.01.2019р.
МСФЗ 9 в поточнiй редакцiї, що вiдображає результати першого етапу проекту Ради з МСФЗ по замiнi МСФЗ 39, застосовується щодо класифiкацiї та оцiнки фiнансових активiв та фiнансових зобов'язань, як вони визначенi в МСФЗ 39.
МСФЗ 16 скасовує поточну подвiйну модель облiку оренди орендарями, вiдповiдно до якої договори фiнансової оренди вiдображаються в звiтi про фiнансовий стан, а договори операцiйної оренди не вiдображаються. Замiсть неї вводиться єдина модель вiдображення всiх договорiв оренди в звiтi про фiнансовий стан в порядку, схожому з поточним порядком облiку договорiв фiнансової оренди.
За рiшенням керiвництва Товариства МСФЗ 9 «Фiнансовi iнструменти», МСФЗ 15 «Виручка по договорах з покупцями», МСФЗ 16 «Оренда» до дати набуття чинностi не застосовуються.
На даний час керiвництво Товариства оцiнює вплив даних стандартiв на свою фiнансову звiтнiсть.

Валюта подання звiтностi та функцiональна валюта, ступiнь округлення
Валюта подання звiтностi вiдповiдає функцiональнiй валютi, якою є нацiональна валюта України - гривня, складена у тисячах гривень, округлених до цiлих тисяч.
Припущення про безперервнiсть дiяльностi
Фiнансова звiтнiсть Товариства пiдготовлена виходячи з припущення безперервностi дiяльностi, вiдповiдно до якого реалiзацiя активiв i погашення зобов’язань вiдбувається в ходi звичайної дiяльностi. Фiнансова звiтнiсть не включає коригування, якi необхiдно було б провести в тому випадку, якби Товариство не могло продовжити подальше здiйснення фiнансово-господарської дiяльностi вiдповiдно до принципiв безперервностi дiяльностi.


Рiшення про затвердження фiнансової звiтностi
Фiнансова звiтнiсть Товариства за потреби затверджується Наглядовою Радою до надання Зборам акцiонерiв Товариства та випуску (з метою оприлюднення). Нi учасники Товариства, нi iншi особи не мають права вносити змiни до цiєї фiнансової звiтностi пiсля її затвердження до випуску.
Звiтний перiод фiнансової звiтностi
Звiтним перiодом, за який формується фiнансова звiтнiсть, вважається рiк що закiнчився, тобто перiод з 01 сiчня по 31 грудня 2016 року.

Суттєвi положення облiкової полiтики
Основа оцiнки, застосована при складаннi фiнансової звiтностi
Ця фiнансова звiтнiсть пiдготовлена на основi iсторичної собiвартостi, за винятком оцiнки за справедливою вартiстю окремих фiнансових iнструментiв вiдповiдно до МСБО 39 «Фiнансовi iнструменти визнання та оцiнка» та використанням методiв оцiнки МСФЗ 13 «Оцiнки за справедливою вартiстю». Такi методи оцiнки включають використання бiржових котирувань або даних про поточну ринкову вартiсть iншого аналогiчного за характером iнструменту, аналiз дисконтованих грошових потокiв або iншi моделi, визначенi визначення справедливої вартостi. Передбачувана справедлива вартiсть фiнансових активiв i зобов’язань визначається з використанням наявної iнформацiї про ринок i вiдповiдних методiв оцiнки.
Основа формування облiкових полiтик
Облiковi полiтики – конкретнi принципи, основи, домовленостi, правила та практика, застосованi суб’єктом господарювання при складаннi та поданнi фiнансової звiтностi. МСФЗ наводить облiковi полiтики, якi за висновком РМСБО, дають змогу скласти таку фiнансову звiтнiсть, яка мiститиме доречну та достовiрну iнформацiю про операцiї, iншi подiї та умови, до яких вони застосовуються. Такi полiтики не слiд застосовувати, якщо вплив їх застосування є несуттєвим.
Облiкова полiтика розроблена та затверджена керiвництвом вiдповiдно до вимог МСБО 8 «Облiковi полiтики, змiни в облiкових оцiнках та помилки» та iнших чинних МСФЗ.
Протягом звiтного перiоду Товариство дотримувалось наступних принципiв дiяльностi, облiку та складання фiнансової звiтностi: автономнiсть, безперервнiсть, перiодичнiсть, нарахування та вiдповiдностi доходiв i витрат, повного висвiтлення, послiдовностi, обачностi та єдиного грошового вимiрника.
Iнформацiя про змiни в облiкових полiтиках
Товариство обирає та застосовує свої облiковi полiтики послiдовно для подiбних операцiї, iнших подiї або умов, якщо МСФЗ конкретно не вимагає або не дозволяє визначення категорiї статей, для яких iншi полiтики можуть бути доречними.
Форма та назви фiнансових звiтiв
Перелiк та назви форм фiнансової звiтностi Товариства вiдповiдають вимогам.
Методи подання iнформацiї у фiнансових звiтах
Згiдно МСФЗ Звiт про сукупний дохiд передбачає подання витрат, визнаних у прибутку або збитку, за класифiкацiєю, основаною на методi "функцiї витрат" або "собiвартостi реалiзацiї", згiдно з яким витрати класифiкують вiдповiдно до їх функцiй як частини собiвартостi чи, наприклад, витрат на збут або адмiнiстративну дiяльнiсть.
Представлення грошових потокiв вiд операцiйної дiяльностi у Звiтi про рух грошових коштiв здiйснюється iз застосуванням прямого методу, згiдно з яким розкривається iнформацiя про основнi класи надходжень грошових коштiв чи виплат грошових коштiв. Iнформацiя про основнi види грошових надходжень та грошових виплат формується на пiдставi облiкових записiв Товариства.
Облiковi полiтики щодо фiнансових iнструментiв
Визнання та оцiнка фiнансових iнструментiв
Товариство визнає фiнансовий актив або фiнансове зобов’язання у балансi, коли воно стає стороною контрактних положень щодо фiнансового iнструмента. Операцiї з придбання або продажу фiнансових iнструментiв визнаються iз застосуванням облiку за датою розрахунку.
Товариство визнає такi категорiї фiнансових iнструментiв:
• фiнансовий актив, доступний для продажу;
• iнвестицiї, утримуванi до погашення;
• дебiторська заборгованiсть;
• кредиторська заборгованiсть.
Пiд час первiсного визнання фiнансового активу або фiнансового зобов’язання Товариство оцiнює їх за їхньою справедливою вартiстю.
Грошовi кошти та їхнi еквiваленти
Грошовi кошти складаються з готiвки в касi та коштiв на поточних рахунках у банках.
Еквiваленти грошових коштiв – це короткостроковi, високолiквiднi iнвестицiї, якi вiльно конвертуються у вiдомi суми грошових коштiв i яким притаманний незначний ризик змiни вартостi. Iнвестицiя визначається зазвичай як еквiвалент грошових коштiв тiльки в разi короткого строку погашення, наприклад, протягом не бiльше нiж три мiсяцi з дати придбання.
Грошовi кошти та їх еквiваленти можуть утримуватися, а операцiї з ними проводитися в нацiональнiй валютi та в iноземнiй валютi.
Грошовi кошти та їх еквiваленти визнаються за умови вiдповiдностi критерiям визнання активами.
Первiсна та подальша оцiнка грошових коштiв та їх еквiвалентiв здiйснюється за справедливою вартiстю, яка дорiвнює їх номiнальнiй вартостi.
Первiсна та подальша оцiнка грошових коштiв та їх еквiвалентiв в iноземнiй валютi здiйснюється у функцiональнiй валютi за офiцiйними курсами НБУ.
У разi обмеження права використання коштiв на поточних рахунках у банках (наприклад, у випадку призначення НБУ в банкiвськiй установi тимчасової адмiнiстрацiї), цi активи можуть бути класифiкованi у складi непоточних активiв. У випадку прийняття НБУ рiшення про лiквiдацiю банкiвської установи та вiдсутностi ймовiрностi повернення грошових коштiв, визнання їх як активу припиняється i їх вартiсть вiдображається у складi збиткiв звiтного перiоду.

Дебiторська заборгованiсть
Дебiторська заборгованiсть - це фiнансовий актив, який являє собою контрактне право отримати грошовi кошти або iнший фiнансовий актив вiд iншого суб’єкта господарювання.
Дебiторська заборгованiсть визнається у звiтi про фiнансовий стан тодi i лише тодi, коли Товариство стає стороною контрактних вiдношень щодо цього iнструменту. Первiсна оцiнка дебiторської заборгованостi здiйснюється за справедливою вартiстю, яка дорiвнює вартостi погашення, тобто сумi очiкуваних контрактних грошових потокiв на дату оцiнки.
Пiсля первiсного визнання подальша оцiнка дебiторської заборгованостi здiйснюється за амортизованою собiвартiстю iз застосуванням методу ефективного вiдсотка. Проте, в випадку поточної дебiторської заборгованостi, ефект дисконтування вважається несуттєвим i поточна дебiторська заборгованiсть оцiнюється за первiсною вартiстю.
Якщо є об'єктивне свiдчення того, що вiдбувся збиток вiд зменшення корисностi, балансова вартiсть активу зменшується на суму таких збиткiв iз застосуванням рахунку резервiв.
Резерв на покриття збиткiв вiд зменшення корисностi визначається як рiзниця мiж балансовою вартiстю та теперiшньою вартiстю очiкуваних майбутнiх грошових потокiв. Визначення суми резерву на покриття збиткiв вiд зменшення корисностi вiдбувається на основi аналiзу дебiторiв та вiдображає суму, яка, на думку керiвництва, достатня для покриття понесених збиткiв. Для фiнансових активiв, якi є iстотними, резерви створюються на основi iндивiдуальної оцiнки окремих дебiторiв, для фiнансових активiв, суми яких iндивiдуально не є iстотними - на основi групової оцiнки. Фактори, якi Товариство розглядає при визначеннi того, чи є у нього об'єктивнi свiдчення наявностi збиткiв вiд зменшення корисностi, включають iнформацiю про тенденцiї непогашення заборгованостi у строк, лiквiднiсть, платоспроможнiсть боржника. Для групи дебiторiв такими факторами є негативнi змiни у станi платежiв позичальникiв у групi, таких як збiльшення кiлькостi прострочених платежiв; негативнi економiчнi умови у галузi або географiчному регiонi.
Для фiнансових активiв, якi є iстотними, резерви створюються на основi iндивiдуальної оцiнки окремих дебiторiв, для фiнансових активiв, суми яких iндивiдуально не є iстотними, - на основi групової оцiнки.
Для резерву дебiторської заборгованостi при iндивiдуальнiй оцiнцi окремих дебiторiв Товариство використовує iндивiдуальний коефiцiєнт сумнiвностi окремого боржника, який базується на основi оцiнки працiвникiв юридичного вiддiлу Товариства, крiм цього оцiнка може ґрунтуватися на пiдставi звiту працiвникiв вiддiлу облiку або фахiвця з управлiння активами. За цим методом величина резерву розраховується шляхом множення суми залишку дебiторської заборгованостi на звiтну дату на коефiцiєнт сумнiвностi або понижувальний коефiцiєнт (далi - ПК).
Понижувальний коефiцiєнт, що застосовується для визначення вартостi активiв, щодо яких iснує ймовiрнiсть зменшення корисностi активу. При застосуваннi ПК вартiсть активу визначається шляхом множення балансової вартостi таких активiв, яка склалась на дату, що передує датi першого застосування ПК, на показник ПК.
Процент резервування для створення резерву сумнiвних боргiв визначається наступним чином:

Вид дебiторськоїзаборгованостi: Непрострочена, але є ознаки сумнiвностi Прострочена
перший рiк прострочення другий рiк прострочення третiй рiк прострочення пiсля закiнчення строку позовної давностi
Процент резервування вiд вартостi дебiторської заборгованостi 2-10% 30% 60% 90% 100%

Сума збиткiв визнається у прибутку чи збитку. Якщо в наступному перiодi сума збитку вiд зменшення корисностi зменшується i це зменшення може бути об'єктивно пов'язаним з подiєю, яка вiдбувається пiсля визнання зменшення корисностi, то попередньо визнаний збиток вiд зменшення корисностi сторнується за рахунок коригування резервiв. Сума сторнування визнається у прибутку чи збитку. У разi неможливостi повернення дебiторської заборгованостi вона списується за рахунок створеного резерву на покриття збиткiв вiд зменшення корисностi.
Дебiторська заборгованiсть може бути нескасовно призначена як така, що оцiнюється за справедливою вартiстю з вiдображенням результату переоцiнки у прибутку або збитку, якщо таке призначення усуває або значно зменшує невiдповiднiсть оцiнки чи визнання (яку iнколи називають «неузгодженiстю облiку»), що iнакше виникне внаслiдок оцiнювання активiв або зобов'язань чи визнання прибуткiв або збиткiв за ними на рiзних пiдставах.
Подальша оцiнка дебiторської заборгованостi здiйснюється за справедливою вартiстю, яка дорiвнює вартостi погашення, тобто сумi очiкуваних контрактних грошових потокiв на дату оцiнки.
У разi змiн справедливої вартостi дебiторської заборгованостi, що мають мiсце на звiтну дату, такi змiни визнаються у прибутку (збитку) звiтного перiоду.
Фiнансовi активи, що оцiнюються за справедливою вартiстю, з вiдображенням результату переоцiнки у прибутку або збитку.
До фiнансових активiв для подальшого продажу Товариство вiдносить iнвестицiї, утримуванi в основному з метою продажу. Пiсля первiсного визнання Товариство оцiнює їх за справедливою вартiстю. Результати вiд змiни справедливої вартостi для подальшого продажу фiнансового активу визнаються прямо у прибутку чи збитку.
Якщо iснує об'єктивне свiдчення зменшення корисностi фiнансового активу, призначеного для продажу, сума кумулятивного збитку визнається у прибутку чи збитку. Неринковi акцiї, справедливу вартiсть яких неможливо визначити, облiковуються за собiвартiстю, за вирахуванням збиткiв вiд знецiнення, якщо вони є.
Фiнансовi активи за справедливою вартiстю
До фiнансових активiв, що оцiнюються за справедливою вартiстю, з вiдображенням результату переоцiнки у прибутку або збитку.вiдносяться акцiї та паї (частки) господарських товариств. Пiсля первiсного визнання Товариство оцiнює їх за справедливою вартiстю.
Справедлива вартiсть акцiй, якi внесенi до бiржового списку, оцiнюється за бiржовим курсом органiзатора торгiвлi. Якщо акцiї мають обiг бiльш як на одному органiзаторi торгiвлi, при розрахунку вартостi активiв такi iнструменти оцiнюються за курсом на основному ринку для цього активу або, за вiдсутностi основного ринку, на найсприятливiшому ринку для нього. За вiдсутностi свiдчень на користь протилежного, ринок, на якому Товариство зазвичай здiйснює операцiю продажу активу, приймається за основний ринок або, за вiдсутностi основного ринку, за найсприятливiший ринок.
При оцiнцi справедливої вартостi активiв застосовуються методи оцiнки вартостi, якi вiдповiдають обставинам та для яких є достатньо даних, щоб оцiнити справедливу вартiсть, максимiзуючи використання доречних вiдкритих даних та мiнiмiзуючи використання закритих вхiдних даних.
Оцiнка акцiй, що входять до складу активiв Товариства та перебувають у бiржовому списку органiзатора торгiвлi i при цьому не мають визначеного бiржового курсу на дату оцiнки, здiйснюється за останньою балансовою вартiстю.
Для оцiнки акцiй, що входять до складу активiв Товариства та не перебувають у бiржовому списку органiзатора торгiвлi, та паїв (часток) господарських товариств за обмежених обставин наближеною оцiнкою справедливої вартостi може бути собiвартiсть. Це може бути тодi, коли наявної останньої iнформацiї недостатньо, щоб визначити справедливу вартiсть, або коли iснує широкий дiапазон можливих оцiнок справедливої вартостi, а собiвартiсть є найкращою оцiнкою справедливої вартостi у цьому дiапазонi.
Якщо є пiдстави вважати, що балансова вартiсть суттєво вiдрiзняється вiд справедливої, Товариство визначає справедливу вартiсть за допомогою iнших методiв оцiнки. Вiдхилення можуть бути зумовленi значними змiнами у фiнансовому станi емiтента та/або змiнами кон’юнктури ринкiв, на яких емiтент здiйснює свою дiяльнiсть, а також змiнами у кон’юнктурi фондового ринку.
Справедлива вартiсть акцiй, обiг яких зупинено, у тому числi цiнних паперiв емiтентiв, якi включенi до Списку емiтентiв, що мають ознаки фiктивностi, визначається iз урахуванням наявностi строкiв вiдновлення обiгу таких цiнних паперiв, наявностi фiнансової звiтностi таких емiтентiв, результатiв їх дiяльностi, очiкування надходження майбутнiх економiчних вигод.
Фiнансовi активи, що оцiнюються за справедливою вартiстю, з вiдображенням результату переоцiнки у власному капiталi.
До фiнансових активiв, що оцiнюються за справедливою вартiстю, з вiдображенням результату переоцiнки у власному капiталi, Товариство вiдносить акцiї та паї (частки) господарських товариств, випущенi iншим суб'єктом господарювання, якi Товариство купує, маючи намiр встановити чи пiдтримувати довгостроковi операцiйнi вiдносини з суб'єктом господарювання, у який здiйснюються такi iнвестицiї. Товариство облiковує такi стратегiчнi iнвестицiї у вiдповiдностi до МСФЗ 9 по справедливiй вартостi. Результати вiд змiни справедливої вартостi таких фiнансових активiв визнаються прямо у власному капiталi з вiдображенням у звiтi про змiни у власному капiталi, за винятком збиткiв вiд зменшення корисностi, доки визнання фiнансових активiв не буде припинено, коли кумулятивний прибуток або збиток, визнаний ранiше у власному капiталi, слiд визнавати у прибутку чи збитку.
Фiнансовi активи, утримуванi до погашення
До фiнансових активiв, що оцiнюються за амортизованою собiвартiстю, Товариства вiдносить облiгацiї утримуванi до погашення та векселi, iншi фiнансовi активи та зобов’язання з фiксованою ставкою, якщо виконуються обидвi такi умови:
а) актив утримують в моделi бiзнесу, мета якої — утримування активiв задля збирання контрактних грошових потокiв;
б) контрактнi умови фiнансового активу передбачають у певнi дати надходження грошових потокiв, якi є лише погашенням основної суми та сплатою вiдсоткiв на непогашену основну суму.
Пiсля первiсного визнання Товариство оцiнює їх за амортизованою собiвартiстю, застосовуючи метод ефективного вiдсотка, за вирахуванням збиткiв вiд знецiнення, якщо вони є.
Вiдсоток — це компенсацiя часової вартостi грошей i кредитного ризику, пов’язаного з непогашеною основною сумою, протягом певного перiоду часу.
Зобов'язання
Поточнi зобов’язання – це зобов’язання, якi вiдповiдають однiй або декiльком iз нижченаведених ознак:
· Товариство сподiвається погасити зобов’язання або зобов’язання пiдлягає погашенню протягом дванадцяти мiсяцiв пiсля звiтного перiоду;
· Товариство не має безумовного права вiдстрочити погашення зобов’язання протягом щонайменше дванадцяти мiсяцiв пiсля звiтного перiоду.
Поточнi зобов’язання визнаються за умови вiдповiдностi визначенню i критерiям визнання зобов’язань.
Первiсно зобов’язання визнаються за справедливою вартiстю, яка дорiвнює сумi надходжень мiнус витрати на проведення операцiї. У подальшому суми фiнансових зобов'язань вiдображаються за амортизованою вартiстю за методом ефективної ставки вiдсотку, та будь-яка рiзниця мiж чистими надходженнями та вартiстю погашення визнається у прибутках чи збитках протягом перiоду дiї запозичень iз використанням ефективної ставки вiдсотка.
У випадку поточних зобов’язань ефект дисконтування вважається несуттєвим i вони оцiнюється за первiсною вартiстю.
Згортання фiнансових активiв та зобов'язань
Фiнансовi активи та зобов'язання згортаються, якщо Товариство має юридичне право здiйснювати залiк визнаних у балансi сум i має намiр або зробити взаємозалiк, або реалiзувати актив та виконати зобов'язання одночасно.

Облiковi полiтики щодо основних засобiв та нематерiальних активiв
Визнання та оцiнка основних засобiв
Товариство визнає матерiальний об'єкт основним засобом, якщо вiн утримується з метою використання їх у процесi своєї дiяльностi, надання послуг, або для здiйснення адмiнiстративних i соцiально-культурних функцiй, очiкуваний строк корисного використання (експлуатацiї) яких бiльше одного року та вартiсть яких бiльше 6000 грн.
Первiсно Товариство оцiнює основнi засоби за собiвартiстю. Розглянувши доречнiсть застосування будь-якого з виключень, передбачених МСФЗ 1, щодо ретроспективного застосування, керiвництво вирiшило застосувати справедливу вартiсть або переоцiнку як доцiльну собiвартiсть основних засобiв.
У подальшому основнi засоби оцiнюються за їх собiвартiстю мiнус будь-яка накопичена амортизацiя та будь-якi накопиченi збитки вiд зменшення корисностi. Сума накопиченої амортизацiї на дату переоцiнки виключається з валової балансової вартостi активу та чистої суми, перерахованої до переоцiненої суми активу. Дооцiнка, яка входить до складу власного капiталу, переноситься до нерозподiленого прибутку, коли припиняється визнання вiдповiдного активу.
Подальшi витрати.
Товариство не визнає в балансовiй вартостi об'єкта основних засобiв витрати на щоденне обслуговування, ремонт та технiчне обслуговування об'єкта. Цi витрати визнаються в прибутку чи збитку, коли вони понесенi. В балансовiй вартостi об'єкта основних засобiв визнаються такi подальшi витрати, якi задовольняють критерiям визнання активу.
Амортизацiя основних засобiв.
При нарахуваннi амортизацiї основних засобiв Товариство використовує метод зменшення залишкової вартостi, за яким рiчна сума амортизацiї визначається як добуток залишкової вартостi об'єкта на початок звiтного року або первiсної вартостi на дату початку нарахування амортизацiї та рiчної норми амортизацiї. Рiчна норма амортизацiї (у вiдсотках) обчислюється як рiзниця мiж одиницею та результатом кореня ступеня кiлькостi рокiв корисного використання об'єкта з результату вiд дiлення лiквiдацiйної вартостi об'єкта на його первiсну вартiсть.
Товариство приймає такi мiнiмально допустимi строки амортизацiї основних засобiв за класами:
1 клас – будiвлi – 20 рокiв
споруди – 15 рокiв
передавальнi пристрої – 10 рокiв
2 клас – машини та обладнання – 5 рокiв
з них ЕОМ, телефони, ДБЖ, засоби друку iнформацiї – 2 роки
3 клас – транспортнi засоби – 5 рокiв
4 клас – iнструменти, прилади, iнвентар – 4 роки
5 клас – iншi основнi засоби – 12 рокiв
Амортизацiю активу припиняють на одну з двох дат, яка вiдбувається ранiше: на дату, з якої актив класифiкують як утримуваний для продажу, або на дату, з якої припиняють визнання активу.
Нематерiальнi активи
Нематерiальнi активи оцiнюються за собiвартiстю за вирахуванням будь-якої накопиченої амортизацiї та будь-яких накопичених збиткiв вiд зменшення корисностi. Амортизацiя нематерiальних активiв здiйснюється iз застосуванням прямолiнiйного методу .
Нематерiальнi активи, якi виникають у результатi договiрних або iнших юридичних прав, амортизуються протягом термiну чинностi цих прав.
Зменшення корисностi основних засобiв та нематерiальних активiв
Товариство зменшує балансову вартiсть активу до суми його очiкуваного вiдшкодування, якщо сума очiкуваного вiдшкодування активу менша вiд його балансової вартостi. Таке зменшення негайно визнається в прибутках чи збитках, якщо актив не облiковують за переоцiненою вартiстю згiдно з МСБО 16. Збиток вiд зменшення корисностi, визнаний для активу (за винятком гудвiлу) в попереднiх перiодах, Товариство сторнує, якщо i тiльки якщо змiнилися попереднi оцiнки, застосованi для визначення суми очiкуваного вiдшкодування. Пiсля визнання збитку вiд зменшення корисностi амортизацiя основних засобiв коригується в майбутнiх перiодах з метою розподiлення переглянутої балансової вартостi необоротного активу на систематичнiй основi протягом строку корисного використання.
Облiковi полiтики щодо оренди
Фiнансова оренда - це оренда, за якою передаються в основному всi ризики та винагороди, пов'язанi з правом власностi на актив. Товариство як орендатор на початку строку оренди визнає фiнансову оренду як активи та зобов'язання за сумами, що дорiвнюють справедливiй вартостi орендованого майна на початок оренди або (якщо вони меншi за справедливу вартiсть) за теперiшньою вартiстю мiнiмальних орендних платежiв. Мiнiмальнi оренднi платежi розподiляються мiж фiнансовими витратами та зменшенням непогашених зобов'язань. Фiнансовi витрати розподiляються на кожен перiод таким чином, щоб забезпечити сталу перiодичну ставку вiдсотка на залишок зобов'язань. Непередбаченi оренднi платежi вiдображаються як витрати в тих перiодах, у яких вони були понесенi. Полiтика нарахування амортизацiї на орендованi активи, що амортизуються, узгоджена iз стандартною полiтикою Товариства щодо подiбних активiв.
Оренда активiв, за якою ризики та винагороди, пов'язанi з правом власностi на актив, фактично залишаються в орендодавця, класифiкується як операцiйна оренда. Оренднi платежi за угодою про операцiйну оренду визнаються як витрати на прямолiнiйнiй основi протягом строку оренди. Дохiд вiд оренди за угодами про операцiйну оренду Товариство визнає на прямолiнiйнiй основi протягом строку оренди. Затрати, включаючи амортизацiю, понесенi при отриманнi доходу вiд оренди, визнаються як витрати.
Облiковi полiтики щодо податку на прибуток
Витрати з податку на прибуток являють собою суму витрат з поточного та вiдстроченого податкiв. Поточний податок визначається як сума податкiв на прибуток, що пiдлягають сплатi (вiдшкодуванню) щодо оподаткованого прибутку (збитку) за звiтний перiод. Поточнi витрати Товариства за податками розраховуються з використанням податкових ставок, чинних (або в основному чинних) на дату балансу
Вiдстрочений податок розраховується за балансовим методом облiку зобов'язань та являє собою податковi активи або зобов'язання, що виникають у результатi тимчасових рiзниць мiж балансовою вартiстю активу чи зобов'язання в балансi та їх податковою базою.
Вiдстроченi податковi зобов'язання визнаються, як правило, щодо всiх тимчасових рiзниць, що пiдлягають оподаткуванню. Вiдстроченi податковi активи визнаються з урахуванням iмовiрностi наявностi в майбутньому оподатковуваного прибутку, за рахунок якого можуть бути використанi тимчасовi рiзницi, що пiдлягають вирахуванню. Балансова вартiсть вiдстрочених податкових активiв переглядається на кожну дату й зменшується в тiй мiрi, у якiй бiльше не iснує ймовiрностi того, що буде отриманий оподаткований прибуток, достатнiй, щоб дозволити використати вигоду вiд вiдстроченого податкового активу повнiстю або частково.
Вiдстрочений податок розраховується за податковими ставками, якi, як очiкується, будуть застосовуватися в перiодi реалiзацiї вiдповiдних активiв або зобов'язань. Товариство визнає поточнi та вiдстроченi податки як витрати або дохiд i включає в прибуток або збиток за звiтний перiод, окрiм випадкiв, коли податки виникають вiд операцiй або подiй, якi визнаються прямо у власному капiталi або вiд об'єднання бiзнесу.
Товариство визнає поточнi та вiдстроченi податки у капiталi, якщо податок належить до статей, якi вiдображено безпосередньо у власному капiталi в тому самому чи в iншому перiодi.
Облiковi полiтики щодо iнших активiв та зобов’язань
Забезпечення
Забезпечення визнаються, коли Товариство має теперiшню заборгованiсть (юридичну або конструктивну) внаслiдок минулої подiї, iснує ймовiрнiсть (тобто бiльше можливо, нiж неможливо), що погашення зобов'язання вимагатиме вибуття ресурсiв, котрi втiлюють у собi економiчнi вигоди, i можна достовiрно оцiнити суму зобов'язання.

Виплати працiвникам
Товариство визнає короткостроковi виплати працiвникам як витрати та як зобов'язання пiсля вирахування будь-якої вже сплаченої суми. Товариство визнає очiкувану вартiсть короткострокових виплат працiвникам за вiдсутнiсть як забезпечення вiдпусток - пiд час надання працiвниками послуг, якi збiльшують їхнi права на майбутнi виплати вiдпускних.
Пенсiйнi зобов'язання
Вiдповiдно до українського законодавства, Товариство утримує внески iз заробiтної плати працiвникiв до Пенсiйного фонду. Поточнi внески розраховуються як процентнi вiдрахування iз поточних нарахувань заробiтної платнi, такi витрати вiдображаються у перiодi, в якому були наданi працiвниками послуги, що надають їм право на одержання внескiв, та зароблена вiдповiдна заробiтна платня.
Iншi застосованi облiковi полiтики, що є доречними для розумiння фiнансової звiтностi
Доходи та витрати
Доходи та витрати визнаються за методом нарахування.
Дохiд - це збiльшення економiчних вигiд протягом облiкового перiоду у виглядi надходження чи збiльшення корисностi активiв або у виглядi зменшення зобов’язань, результатом чого є збiльшення чистих активiв, за винятком збiльшення, пов’язаного з внесками учасникiв.
Дохiд визнається у звiтi про прибутки та збитки за умови вiдповiдностi визначенню та критерiям визнання. Визнання доходу вiдбувається одночасно з визнанням збiльшення активiв або зменшення зобов’язань.
Дохiд вiд продажу фiнансових iнструментiв, iнвестицiйної нерухомостi або iнших активiв визнається у прибутку або збитку в разi задоволення всiх наведених далi умов:
а) Товариство передало покупцевi суттєвi ризики i винагороди, пов’язанi з власнiстю на фiнансовий iнструмент, iнвестицiйну нерухомiсть або iншi активи;
б) за Товариством не залишається анi подальша участь управлiнського персоналу у формi, яка зазвичай пов’язана з володiнням, анi ефективний контроль за проданими фiнансовими iнструментами, iнвестицiйною нерухомiстю або iншими активами;
в) суму доходу можна достовiрно оцiнити;
г) ймовiрно, що до Товариства надiйдуть економiчнi вигоди, пов’язанi з операцiєю;
ґ) витрати, якi були або будуть понесенi у зв’язку з операцiєю, можна достовiрно оцiнити.
Дохiд вiд надання послуг вiдображається в момент виникнення незалежно вiд дати надходження коштiв i визначається, виходячи iз ступеня завершеностi операцiї з надання послуг на дату балансу.
Дивiденди визнаються доходом, коли встановлено право на отримання коштiв.
Витрати - це зменшення економiчних вигiд протягом облiкового перiоду у виглядi вибуття чи амортизацiї активiв або у виглядi виникнення зобов’язань, результатом чого є зменшення чистих активiв, за винятком зменшення, пов’язаного з виплатами учасникам.
Витрати визнаються у звiтi про прибутки та збитки за умови вiдповiдностi визначенню та одночасно з визнанням збiльшення зобов’язань або зменшення активiв.
Витрати негайно визнаються у звiтi про прибутки та збитки, коли видатки не надають майбутнiх економiчних вигiд або тодi та тiєю мiрою, якою майбутнi економiчнi вигоди не вiдповiдають або перестають вiдповiдати визнанню як активу у звiтi про фiнансовий стан.
Витрати визнаються у звiтi про прибутки та збитки також у тих випадках, коли виникають зобов’язання без визнання активу.
Витрати, понесенi у зв'язку з отриманням доходу, визнаються у тому ж перiодi, що й вiдповiднi доходи.


Витрати за позиками
Витрати за позиками, якi не є частиною фiнансового iнструменту та не капiталiзуються як частина собiвартостi активiв, визнаються як витрати перiоду. Товариство капiталiзує витрати на позики, якi безпосередньо вiдносяться до придбання, будiвництва або виробництва квалiфiкованого активу, як частина собiвартостi цього активу.
Операцiї з iноземною валютою
Операцiї в iноземнiй валютi облiковуються в українських гривнях за офiцiйним курсом обмiну Нацiонального банку України на дату проведення операцiй.
Монетарнi активи та зобов'язання, вираженi в iноземних валютах, перераховуються в гривню за вiдповiдними курсами обмiну НБУ на дату балансу. Немонетарнi статтi, якi оцiнюються за iсторичною собiвартiстю в iноземнiй валютi, вiдображаються за курсом на дату операцiї, немонетарнi статтi, якi оцiнюються за справедливою вартiстю в iноземнiй валютi, вiдображаються за курсом на дату визначення справедливої вартостi. Курсовi рiзницi, що виникли при перерахунку за монетарними статтями, визнаються в прибутку або збитку в тому перiодi, у якому вони виникають.
Умовнi зобов'язання та активи
Товариство не визнає умовнi зобов'язання в Звiтi про фiнансовий стан Товариства. Iнформацiя про умовне зобов'язання розкривається, якщо можливiсть вибуття ресурсiв, якi втiлюють у собi економiчнi вигоди, не є вiддаленою. Товариство не визнає умовнi активи. Стисла iнформацiя про умовний актив розкривається, коли надходження економiчних вигод є ймовiрним.
Основнi припущення, оцiнки та судження
При пiдготовцi фiнансової звiтностi Товариство здiйснює оцiнки та припущення, якi мають вплив на елементи фiнансової звiтностi, ґрунтуючись на МСФЗ, МСБО та тлумаченнях, розроблених Комiтетом з тлумачень мiжнародної фiнансової звiтностi. Оцiнки та судження базуються на попередньому досвiдi та iнших факторах, що за iснуючих обставин вважаються обґрунтованими i за результатами яких приймаються судження щодо балансової вартостi активiв та зобов’язань. Хоча цi розрахунки базуються на наявнiй у керiвництва Товариства iнформацiї про поточнi подiї, фактичнi результати можуть зрештою вiдрiзнятися вiд цих розрахункiв. Областi, де такi судження є особливо важливими, областi, що характеризуються високим рiвнем складностi, та областi, в яких припущення й розрахунки мають велике значення для пiдготовки фiнансової звiтностi за МСФЗ, наведенi нижче.
Судження щодо операцiй, подiй або умов за вiдсутностi конкретних МСФЗ
Якщо немає МСФЗ, який конкретно застосовується до операцiї, iншої подiї або умови, керiвництво Товариства застосовує судження пiд час розроблення та застосування облiкової полiтики, щоб iнформацiя була доречною для потреб користувачiв для прийняття економiчних рiшень та достовiрною, у тому значеннi, що фiнансова звiтнiсть:
• подає достовiрно фiнансовий стан, фiнансовi результати дiяльностi та грошовi потоки Товариства;
· вiдображає економiчну сутнiсть операцiй, iнших подiй або умов, а не лише юридичну форму;
· є нейтральною, тобто вiльною вiд упереджень;
· є повною в усiх суттєвих аспектах.
Пiд час здiйснення судження керiвництво Товариства посилається на прийнятнiсть наведених далi джерел та враховує їх у низхiдному порядку:
а) вимоги в МСФЗ, у яких iдеться про подiбнi та пов’язанi з ними питання;
б) визначення, критерiї визнання та концепцiї оцiнки активiв, зобов’язань, доходiв та витрат у Концептуальнiй основi фiнансової звiтностi.
Пiд час здiйснення судження керiвництво Товариства враховує найостаннiшi положення iнших органiв, що розробляють та затверджують стандарти, якi застосовують подiбну концептуальну основу для розроблення стандартiв, iншу професiйну лiтературу з облiку та прийнятi галузевi практики, тiєю мiрою, якою вони не суперечать вищезазначеним джерелам.
Операцiї, що не регламентованi МСФЗ, вiдсутнi.
Судження щодо справедливої вартостi активiв Товариства
Справедлива вартiсть iнвестицiй, що активно обертаються на органiзованих фiнансових ринках, розраховується на основi поточної ринкової вартостi на момент закриття торгiв на звiтну дату. В iнших випадках оцiнка справедливої вартостi ґрунтується на судженнях щодо передбачуваних майбутнiх грошових потокiв, iснуючої економiчної ситуацiї, ризикiв, властивих рiзним фiнансовим iнструментам, та iнших факторiв з врахуванням вимог МСФЗ 13 «Оцiнка справедливої вартостi».
Судження щодо змiн справедливої вартостi фiнансових активiв
Керiвництво Товариства вважає, що облiковi оцiнки та припущення, якi мають стосунок до оцiнки фiнансових iнструментiв, де ринковi котирування не доступнi, є ключовим джерелом невизначеностi оцiнок, тому що:
а) вони з високим ступенем ймовiрностi зазнають змiн з плином часу, оскiльки оцiнки базуються на припущеннях керiвництва щодо вiдсоткових ставок, волатильностi, змiн валютних курсiв, показникiв кредитоспроможностi контрагентiв, коригувань пiд час оцiнки iнструментiв, а також специфiчних особливостей операцiй; та
б) вплив змiни в оцiнках на активи, вiдображенi в звiтi про фiнансовий стан, а також на доходи (витрати) може бути значним.
Якби керiвництво Товариства використовувало iншi припущення щодо вiдсоткових ставок, волатильностi, курсiв обмiну валют, кредитного рейтингу контрагента, дати оферти i коригувань пiд час оцiнки iнструментiв, бiльша або менша змiна в оцiнцi вартостi фiнансових iнструментiв у разi вiдсутностi ринкових котирувань мала б iстотний вплив на вiдображений у фiнансовiй звiтностi чистий прибуток та збиток.
Використання рiзних маркетингових припущень та/або методiв оцiнки також може мати значний вплив на передбачувану справедливу вартiсть.
Судження щодо очiкуваних термiнiв утримування фiнансових iнструментiв
Керiвництво Товариства застосовує професiйне судження щодо термiнiв утримання фiнансових iнструментiв, що входять до складу фiнансових активiв. Професiйне судження за цим питанням ґрунтується на оцiнцi ризикiв фiнансового iнструменту, його прибутковостi й динамiцi та iнших факторах. Проте iснують невизначеностi, якi можуть бути пов’язанi з призупиненням обiгу цiнних паперiв, що не є пiдконтрольним керiвництву Товариства фактором i може суттєво вплинути на оцiнку фiнансових iнструментiв.
Використання ставок дисконтування
В Товариствi протягом звiтного перiоду не облiковувалися активи або зобов’язання, якi вимагають дисконтування, внаслiдок чого керiвництво не здiйснювало професiйнi судження щодо розмiру таких ставок станом на кiнець звiтного перiоду.
Судження щодо виявлення ознак знецiнення активiв
На кожну звiтну дату Товариство проводить аналiз фiнансових активiв на предмет наявностi ознак їх знецiнення. Збиток вiд знецiнення визнається за наявностi об’єктивних даних, що свiдчать про зменшення передбачуваних майбутнiх грошових потокiв за даним активом у результатi однiєї або кiлькох подiй, що вiдбулися пiсля визнання фiнансового активу.

Розкриття iнформацiї щодо використання справедливої вартостi
Методики оцiнювання та вхiднi данi, використанi для складання оцiнок за справедливою вартiстю
Товариство здiйснює виключно безперервнi оцiнки справедливої вартостi активiв та зобов’язань, тобто такi оцiнки, якi вимагаються МСФЗ 9 та МСФЗ 13 у Звiтi про фiнансовий стан на кiнець кожного звiтного перiоду.
Класи активiв та зобов’язань, оцiнених за справедливою вартiстю Методики оцiнювання Метод оцiнки (ринковий, дохiдний, витратний) Вихiднi данi
Грошовi кошти та їх еквiваленти Первiсна та подальша оцiнка грошових коштiв та їх еквiвалентiв здiйснюється за справедливою вартiстю, яка дорiвнює їх номiнальнiй вартостi Ринковий Офiцiйнi курси НБУ
Цiннi папери Первiсна оцiнка цiнних паперiв як фiнансових активiв здiйснюється за справедливою вартiстю, яка зазвичай дорiвнює цiнi операцiї, в ходi якої був отриманий актив. Подальша оцiнка цiнних паперiв здiйснюється за справедливою вартiстю. Ринковий, дохiдний Офiцiйнi бiржовi курси органiзаторiв торгiв на дату оцiнки, котирування аналогiчних цiнних паперiв, дисконтованi потоки грошових коштiв
Дебiторська заборгованiсть Первiсна та подальша оцiнка дебiторської заборгованостi здiйснюється за справедливою вартiстю, яка дорiвнює вартостi погашення, тобто сумi очiкуваних контрактних грошових потокiв на дату оцiнки. Дохiдний Контрактнi умови, ймовiрнiсть погашення, очiкуванi вхiднi грошовi потоки
Поточнi зобов’язання Первiсна та подальша оцiнка поточних зобов’язань здiйснюється за вартiстю погашення Витратний Контрактнi умови, ймовiрнiсть погашення, очiкуванi вихiднi грошовi потоки

Iншi розкриття, що вимагаються МСФЗ 13 «Оцiнка справедливої вартостi»
Справедлива вартiсть фiнансових iнструментiв в порiвняннi з їх балансовою вартiстюза 2016 рiк, тис. грн.
Балансова вартiсть Справедлива вартiсть
1 2 3
Торговельна дебiторська заборгованiсть 528 528
Грошовi кошти та їх еквiваленти 1 1
Торговельна кредиторська заборгованiсть 472 472
Справедливу вартiсть дебiторської та кредиторської заборгованостi неможливо визначити достовiрно, оскiльки немає ринкового котирування цих активiв.
Керiвництво Товариства вважає, що наведенi розкриття щодо застосування справедливої вартостi є достатнiми, i не вважає, що за межами фiнансової звiтностi залишилась будь-яка суттєва iнформацiя щодо застосування справедливої вартостi, яка може бути корисною для користувачiв фiнансової звiтностi.
Припускається, що балансова вартiсть лiквiдних або короткострокових фiнансових активiв та фiнансових зобов’язань приблизно дорiвнює справедливiй вартостi.
Iнвестицiї, доступнi для продажу, вартiсть яких визначається за допомогою методики оцiнки або моделей цiноутворення, представленi головним чином корпоративними правами, що не котируються на ринку. Вартiсть цих iнвестицiй визначається за допомогою моделей, якi включають виключно данi, що не спостерiгаються на ринку. Вихiднi данi моделей, що не спостерiгаються на ринку, включають припущення щодо майбутнiх фiнансових результатiв об’єкта iнвестицiй, характеру його ризикiв, а також економiчнi припущення, що стосуються галузi та географiчного мiсцезнаходження, де об’єкт iнвестицiй здiйснює свою дiяльнiсть, тощо.
Керiвництво Товариства вважає, що наведенi розкриття щодо застосування справедливої вартостi є достатнiми, i не вважає, що за межами фiнансової звiтностi залишилась будь-яка суттєва iнформацiя щодо застосування справедливої вартостi, яка може бути корисною для користувачiв фiнансової звiтностi.

РОЗКРИТТЯ IНФОРМАЦIЇ, ЩО ПIДТВЕРДЖУЄ СТАТТI ПОДАНI У ЗВIТНОСТI
Iншi доходи, iншi витрати за 12 мiсяцiв 2016 р.
Iншi доходи
Дохiд вiд безоплатно отриманих активi -
Всього -
Iншi витрати (328)
Витрати вiд продажу фiнансових iнвестицiй -
Всього (328)
Податок на прибуток
Витрати з податку на прибуток являють собою суму витрат з поточного та вiдстроченого податкiв. Поточний податок визначається як сума податкiв на прибуток, що пiдлягають сплатi (вiдшкодуванню) щодо оподаткованого прибутку (збитку) за звiтний перiод. Податковi ставки i податкове законодавство, застосованi для розрахунку даної суми, – це чиннi або фактично прийнятi на звiтну дату ставки i закони.
Вiдстроченi податки вiдображають чистий податковий ефект вiд тимчасових рiзниць мiж балансовою вартiстю активiв i зобов'язань для цiлей фiнансової звiтностi i для цiлей оподаткування.
Вiдстроченi податковi зобов’язання визнаються за всiма тимчасовими податковими рiзницями.
Вiдстроченi активи з податку на прибуток визнаються за всiма вiд’ємними тимчасовими рiзницями, невикористаними податковими пiльгами i невикористаними податковими збитками у тому розмiрi, в якому iснує значна вiрогiднiсть того, що iснуватиме прибуток до оподаткування, проти якого можуть бути зарахованi тимчасовi рiзницi, що вiднiмаються, невикористанi податковi пiльги та невикористанi податковi збитки.
Балансова вартiсть вiдстроченого податкового активу переглядається на кожну звiтну дату i зменшується, якщо ймовiрнiсть того, що матиме мiсце достатнiй оподаткований прибуток, який дозволить використати всю або частину вiдкладених податкових активiв, мала.
За пiдсумками звiтного перiоду 2016 рiкТовариство отримало фiнансовий збиток в розмiрi 695 тис. грн.
Основнi компоненти витрат з податку на прибуток за звiтний перiод:
31.12.2016р.
Прибуток (збиток) до оподаткування (695)
Витрати (збиток) з податку на прибуток -
Всього прибуток до оподаткування -
Податкова ставка 18%
Основнi засоби

Станом на 31.12.2016р. на балансi Товариства основнi засоби становлять 422 тис. грн. з яких первiсна вартiсть становить 2470 тис. грн, знос 2048 тис.грн.
Станом на 31.12.2016р. нематерiальнi активи вiдсутнi, з яких первiсна вартiсть 8 тис. грн, накопичена амортизацiя 8 тис.грн.
Фiнансовi активи, що оцiнюються за справедливою вартiстю
У зв'язку з вiдсутнiстю активного ринку щодо корпоративних прав, оцiнка цих iнвестицiй - частки корпоративних прав Товариств, за справедливою вартiстю здiйснюється на 3-му рiвнi.
Торговельна та iнша дебiторська заборгованiсть
тис. грн.
31 грудня 2016
Дебiторська заборгованiсть за продукцiю , товари, роботи, послуги 528
Аванси виданi -
Розрахунки з бюджетом -
Iнша дебiторська заборгованiсть 665
Чиста вартiсть дебiторської заборгованостi: 1193

Дебiторська заборгованiсть Товариства не має забезпечення.
Станом на 31.12.2016 року прострочена дебiторська заборгованiсть вiдсутня.Резерв пiд сумнiвнi борги не створювався.
Грошовi кошти
тис. грн.
31 грудня 2016
Каса та рахунки в банках, в грн. 1
Банкiвськi депозити, в грн. -
Всього: 1

Власний капiтал
Станом на 31.12.2016 року статутний капiтал сформовано повнiстю, що становить 1 341 900,00 грн. (Один мiльйон триста сорок одна тисяча дев’ятсот гривень).
Величина статутного капiталу згiдно з установчими документами наступна:
Зареєстрований статутний капiтал – 1 341 900,00 грн.;
Сплачений статутний капiтал – 1 341 900,00 грн.

Власний капiтал Товариства станом на 31.12.2016 р. становить 1 875 тис. грн. та складається з:
зареєстрований (пайовий) капiтал – 1 342 тис. грн.;
нерозподiлений прибуток – 533 тис. грн.
Станом на 31.12.2016 р. статутний капiтал Товариства сформовано та сплачено в розмiрi 1 342 тис. грн.
Структура власного капiталу Товариства:
Стаття Балансу На початок звiтного року, тис грн. На кiнець звiтного року, тис грн.
Зареєстрований (пайовий) капiтал 1 342 1 342
Додатковий капiтал 1 228 533
Нерозподiлений прибуток (непокритий збиток) 2 570 1 875
Усього 1 342 1 342
Короткостроковi забезпечення
Протягом звiтного перiоду Товариство не створювало резерв оплати невикористаних вiдпусток.
Торговельна та iнша кредиторська заборгованiстьтис. грн.
31 грудня 2016
Короткостроковi кредити банкiв -
Кредиторська заборгованiсть за товари, роботи, послуги 472
Розрахунки з бюджетом 548
Одержанi аванси -
Заробiтна плата та соцiальнi внески 214
Iншi поточнi зобов’язання 554
Всього кредиторська заборгованiсть 1788
Розкриття iншої iнформацiї
Судовi позови
В процесi звичайної дiяльностi Товариство не залучене в судових розглядах i до нього не висувались iншi претензiї.

Вплив iнфляцiї

МСБО 29 «Фiнансова звiтнiсть в умовах гiперiнфляцiї» слiд використовувати за умов, коли економiка країни є гiперiнфляцiйною. У такому випадку фiнансова звiтнiсть перед здiйсненням фактичного перерахунку статей фiнансової звiтностi у валюту представлення пiдлягає коригуванню з урахуванням iнфляцiї (суми за немонетарними статтями коригуються з урахуванням рiвня iнфляцiї на основi змiни загального iндексу цiн (однак, лише з дати придбання до дати балансу); рiзницi за монетарними i немонетарними статтями, що виникають в результатi застосування iндексу цiн на звiтну дату розкривають як окрему складову власного капiталу).
Аналiзуючи критерiї, якi характеризують показник гiперiнфляцiї та включають в себе не тiльки монетарнi, але i психологiчнi складовi, передбаченi у параграфi 3 МСБО 29, та враховуючи додатковi характеристики, керiвництво Товариства вважає, що важливим фактором є динамiка змiн рiвня iнфляцiї. Так, рiвень iнфляцiї у 2015 роцi склав 43,3%, а в 2016 роцi – 12,4%. Таким чином, на думку керiвництва, економiка України з 2016 року почала виходити зi стану глибоких iнфляцiйних процесiв. Зважаючи на те, що згiдно з МСБО 29 проведення перерахунку фiнансової звiтностi є питанням судження, керiвництво Товариства прийняло рiшення про непроведення коригування статей звiтностi на iндекс iнфляцii вiдповiдно до МСБО 29 «Фiнансова звiтнiсть умовах гiперiнфляцii».
I хоча керiвництво не може передбачити всi тенденцiї, якi можуть впливати на економiку України, а також те, який вплив (за наявностi такого) вони можуть мати на майбутнiй фiнансовий стан Товариства, воно вважає, що вживає усiх необхiдних заходiв для забезпечення стабiльної дiяльностi та розвитку Товариства.
Оподаткування
Внаслiдок наявностi в українському податковому законодавствi положень, якi дозволяють бiльш нiж один варiант тлумачення, а також через практику, що склалася в нестабiльному економiчному середовищi, за якої податковi органи довiльно тлумачать аспекти економiчної дiяльностi, у разi, якщо податковi ограни пiддадуть сумнiву певне тлумачення, засноване на оцiнцi керiвництва економiчної дiяльностi Товариства, ймовiрно, що Товариство змушене буде сплатити додатковi податки, штрафи та пенi. Така невизначенiсть може вплинути на вартiсть фiнансових iнструментiв, втрати та резерви пiд знецiнення, а також на ринковий рiвень цiн на угоди. На думку керiвництва Товариство сплатило усi податки, тому фiнансова звiтнiсть не мiстить резервiв пiд податковi збитки. Податковi звiти можуть переглядатися вiдповiдними податковими органами протягом трьох рокiв.
Ступiнь повернення дебiторської заборгованостi та iнших фiнансових активiв
Внаслiдок ситуацiї, яка склалась в економiцi України, а також як результат економiчної нестабiльностi, що склалась на дату балансу, iснує ймовiрнiсть того, що активи не зможуть бути реалiзованi за їхньою балансовою вартiстю в ходi звичайної дiяльностi Товариства.
Ступiнь повернення цих активiв у значнiй мiрi залежить вiд ефективностi заходiв, якi знаходяться поза зоною контролю Товариства. Ступiнь повернення дебiторської заборгованостi Товариству визначається на пiдставi обставин та iнформацiї, якi наявнi на дату балансу. На думку керiвництва Товариства, додатковий резерв пiд фiнансовi активи на сьогоднiшнiй день не потрiбен, виходячи з наявних обставин та iнформацiї.
Розкриття iнформацiї про пов'язанi сторони
До пов'язаних сторiн або операцiй з пов'язаними сторонами належать:
· пiдприємства, якi прямо або опосередковано контролюють або перебувають пiд контролем, або ж перебувають пiд спiльним контролем разом з Товариством;
· асоцiйованi компанiї;
· спiльнi пiдприємства, у яких Товариство є контролюючим учасником;
· члени провiдного управлiнського персоналу Товариства;
· близькi родичi особи, зазначеної вище;
· компанiї, що контролюють Товариства, або здiйснюють суттєвий вплив, або мають суттєвий вiдсоток голосiв у Товариствi;
· програми виплат по закiнченнi трудової дiяльностi працiвникiв Товариства або будь-якого iншого суб'єкта господарювання, який є пов'язаною стороною Товариства.
Пiд час розгляду кожного випадку вiдносин, що можуть вважатися вiдносинами мiж пов'язаними сторонами, увага придiляється сутi цих вiдносин, а не лише їх юридичнiй формi.
Оскiльки Товариство є юридичною особою, при цьому емiтентом цiнних паперiв, нижче наведена iнформацiя про акцiонерiв Товариства, якi володiють бiльш нiж 10% статутного капiталу:

N з/п Повне найменування юридичної особи - власника (акцiонера) чи прiзвище, iм'я, по батьковi фiзичної особи - власника (акцiонера) та посадової особи Товариства Iдентифiкацiйний код (за наявностi) Частка в статутному капiталi Товариства, %
Акцiонери – фiзичнi особи/юридичнi особи
1 Фiзична особа 1, Україна - 36.9601
2 Фiзична особа 2, Україна - 10.7180
3 Фiзична особа 3, Україна - 26.1510
4 ПРАТ "Iнвестицiйний фонд "Київська Русь-МДС» 21075315 2 11.7930

Операцiї з пов’язаними сторонами за звiтний перiод 2016 рiк вiдсутнi.
Цiлi та полiтики управлiння фiнансовими ризиками
Керiвництво Товариства визнає, що дiяльнiсть Товариства пов’язана з ризиками i вартiсть чистих активiв у нестабiльному ринковому середовищi може суттєво змiнитись унаслiдок впливу суб’єктивних чинникiв та об’єктивних чинникiв, вiрогiднiсть i напрямок впливу яких заздалегiдь точно передбачити неможливо. До таких ризикiв вiднесено кредитний ризик, ринковий ризик та ризик лiквiдностi. Ринковий ризик включає валютний ризик, вiдсотковий ризик та iнший цiновий ризик. Управлiння ризиками керiвництвом Товариства здiйснюється на основi розумiння причин виникнення ризику, кiлькiсної оцiнки його можливого впливу на вартiсть чистих активiв та застосування iнструментарiю щодо його пом’якшення.
Кредитний ризик
Кредитний ризик – ризик того, що одна сторона контракту про фiнансовий iнструмент не зможе виконати зобов’язання i це буде причиною виникнення фiнансового збитку iншої сторони. Кредитний ризик притаманний таким фiнансовим iнструментам, як поточнi та депозитнi рахунки в банках, облiгацiї та дебiторська заборгованiсть.
Основним методом оцiнки кредитних ризикiв керiвництвом Товариства є оцiнка кредитоспроможностi контрагентiв, для чого використовуються кредитнi рейтинги та будь-яка iнша доступна iнформацiя щодо їх спроможностi виконувати борговi зобов’язання. Товариство використовує наступнi методи управлiння кредитними ризиками:
· лiмiти щодо боргових зобов’язань за класами фiнансових iнструментiв;
· лiмiти щодо боргових зобов’язань перед одним контрагентом (або асоцiйованою групою);
· лiмiти щодо вкладень у фiнансовi iнструменти в розрiзi кредитних рейтингiв за Нацiональною рейтинговою шкалою;
· лiмiти щодо розмiщення депозитiв у банках з рiзними рейтингами та випадки дефолту та неповернення депозитiв протягом останнiх п’яти рокiв.
Протягом звiтного перiоду Товариство не мало фiнансових активiв, якi були би простроченi, та не надавало та не отримувало будь-яких кредитiв.
Ринковий ризик
Ринковий ризик – це ризик того, що справедлива вартiсть або майбутнi грошовi потоки вiд фiнансового iнструмента коливатимуться внаслiдок змiн ринкових цiн. Ринковий ризик охоплює три типи ризику: iнший цiновий ризик, валютний ризик та вiдсотковий ризик. Ринковий ризик виникає у зв’язку з ризиками збиткiв, зумовлених коливаннями цiн на акцiї, вiдсоткових ставок та валютних курсiв. Товариство наражатиметься на ринковi ризики у зв’язку з iнвестицiями в акцiї, облiгацiї та iншi фiнансовi iнструменти.
Iнший цiновий ризик – це ризик того, що справедлива вартiсть або майбутнi грошовi потоки вiд фiнансового iнструмента коливатимуться внаслiдок змiн ринкових цiн (окрiм тих, що виникають унаслiдок вiдсоткового ризику чи валютного ризику), незалежно вiд того, чи спричиненi вони чинниками, характерними для окремого фiнансового iнструмента або його емiтента, чи чинниками, що впливають на всi подiбнi фiнансовi iнструменти, з якими здiйснюються операцiї на ринку.
Основним методом оцiнки цiнового ризику є аналiз чутливостi. Серед методiв пом’якшення цiнового ризику Товариство використовує диверсифiкацiю активiв та дотримання лiмiтiв на вкладення в акцiї та iншi фiнансовi iнструменти з нефiксованим прибутком.
Валютний ризик – це ризик того, що справедлива вартiсть або майбутнi грошовi потоки вiд фiнансового iнструменту коливатимуться внаслiдок змiн валютних курсiв.
Вiдсотковий ризик – це ризик того, що справедлива вартiсть або майбутнi грошовi потоки вiд фiнансового iнструмента коливатимуться внаслiдок змiн ринкових вiдсоткових ставок. Керiвництво Товариства усвiдомлює, що вiдсотковi ставки можуть змiнюватись i це впливатиме як на доходи Товариства, так i на справедливу вартiсть чистих активiв.
Керiвництво Товариства здiйснює монiторинг вiдсоткових ризикiв та контролює їх максимально припустимий розмiр. У разi зростання вiдсоткових ризикiв Товариство має намiр позбуватися боргових фiнансових iнструментiв з фiксованою вiдсотковою ставкою. Монiторинг вiдсоткових ризикiв здiйснюється шляхом оцiнки впливу можливих змiн вiдсоткових ставок на вартiсть вiдсоткових фiнансових iнструментiв.
Ризик лiквiдностi
Ризик лiквiдностi – ризик того, що Товариство матиме труднощi при виконаннi зобов’язань, пов’язаних iз фiнансовими зобов’язаннями, що погашаються шляхом поставки грошових коштiв або iншого фiнансового активу.
Товариство здiйснює контроль лiквiдностi шляхом планування поточної лiквiдностi. Товариство аналiзує термiни платежiв, якi пов'язанi з дебiторською заборгованiстю та iншими фiнансовими активами, а також прогнознi потоки грошових коштiв вiд операцiйної дiяльностi.
Iнформацiя щодо недисконтованих платежiв за фiнансовими зобов'язаннями Товариства в розрiзi планових строкiв погашення представлена наступним чином:

Управлiння капiталом
Товариство здiйснює управлiння капiталом з метою досягнення наступних цiлей:
· зберегти спроможнiсть Товариства продовжувати свою дiяльнiсть так, щоб воно i надалi забезпечувало дохiд для учасникiв Товариства та виплати iншим зацiкавленим сторонам;
· забезпечити належний прибуток учасникам товариства завдяки встановленню цiн на послуги Товариства, що вiдповiдають рiвню ризику.
Керiвництво Товариства здiйснює огляд структури капiталу на щорiчнiй основi. При цьому керiвництво аналiзує вартiсть капiталу та притаманнi його складовим ризики. На основi отриманих висновкiв Товариство здiйснює регулювання капiталу шляхом залучення додаткового капiталу або фiнансування, а також виплати дивiдендiв та погашення iснуючих позик.
Статутний Капiтал Товариства станом на 31.12.2016р. становить 1 341 900 грн.сформований та сплачений повнiстю.
Подiї пiсля дати балансу
Подiї пiсля дати балансу, якi надавали б додаткову iнформацiю про визначення сум, пов'язаних з умовами, що iснували на дату балансу та вимагали б коригування вiдповiдних активiв i зобов'язань, а також уточнення оцiнки вiдповiдних статей, та подiй, що вказували б на умови, що виникли пiсля дати балансу, що потребують коригування статей фiнансових звiтiв або розкриття в цих примiтках – не вiдбувались.

Керiвник ________________ /Тютюнник В.О./

Головний бухгалтер _________________ /Олiйник Г.I./

.

.

.